کانکس کمپ پانلی

کانکس کمپ پانلی

کانکس کمپ پانلی

کانکس کمپ پانلی یکی دیگر از محصولات کانکس مدرن میباشد که توجه شرکت های پیمانکار نفتی و پتروشیمی و ساختمانی را به خود جلب کرده است. کانکس کمپ پانلی از مزایایی بسیاری برخوردار هستند. یکی از مزیت های این نوع کانکس کمپ عدم محدودیت در متراژ و اجرای این نوع سازه است. که با استقبال زیادی را روبرو کرده است. از طرفی دیگر جهت تجهز یه پروژه مخصوصاً پروژه های شرکتهای نفتی و گازی که در شرایط آب و هوای گرم و شرجی بیشتر انجام میپذیرد. توجهی اقتصادی برای خرید تعداد زیاد کانکس نیست. و از طرفی کانکس ها، جای زیادی را میگیرند از این رو این سبک مورد استقبال پیمانکاران قرار گرفته است.

پلان کانکس کمپ پانلی

پلان کانکس کمپ پانلی بر اساس نیاز بهره بردار تعریف میشود. و چون محدودیت در متراژ معنایی ندارد میتوان هرچند تعداد اتاق و سالنهای کنفرانس، اتاقهای مهندسین، اتاق استراحت، حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه در آن ایجاد نمود. این نوع سازه های در متراژ متفاوت قابل اجرا هستند. موادی که در این نوع سازه ها اجرا میگردد. از ساندویچ پانل با ضخامت های متغیر جهت انواع اقلیم میباشد. زیرا ساندویچ پانل به علت عایق بودن در انواع سرد خانه ها، درمانگاه ها، ویلا ها، کیوسکهای نگهبانی و… به کار میرود.

نوع اجرا در کانکس کمپ پانلی به چند صورت است. یا به صورت چند تیکه (مدولار) چند تیکه در ابعاد مشخص در کارگاه ساخته و در محل مورد نظر بهم متصل و دوخته میشوند. و یک کانکس در ابعاد مشخص را تشکیل میدهند. یا در محل مورد نظر اجرا و نصب میگردند. با توجه به استانداردهای بارگذاری و تحلیل المان محدود استراکچر کمپها باید بر طبق اصول مهندسی طراحی و تحلیل شود مهمترین پارامتر در طرحی این سازه ها حفظ و بقای آنها در شرایط محیطی و جوی میباشد. به همین منظور باید تمامی بارهای وارد بر سازه (بار زنده) و (بار مرده) به طور کمی شناسایی شود. فنداسیون تعریف شده برای کمپهای پانلی بر اساس برا وارده بر سازه تعریف میگردد که توسط مهندس محاسب انجام میپذیرد ولی اکثر مواقع از بصورت فونداسیون منرف در ابعاد 60×60 صورت اجرا میگردد.

نحوه اجرا کانکس کمپ پانلی

طراحی سازه کانکس کمپ پانلی مطابق با آئین نامه های مقررات ملی ساختمان (مبحث 6 بارگذاری و 10 طراحی سازه) و زلزله 2800 و اجرای اسکلتهای فلزی ستونها و تیرها از پروفیل در مقاطع (40×40)،(80×40)،(70×70) و (80×80) استاندارد و استراکچر فلزی قاب دیواره ها و سقف از ورق های آهنی خم شده به ضخامت 2 میلیمتر با اجرای ضد زنگ کامل و آماده شده با اتصالات پیچ و مهره ای، پوششهای دیواره ها از نوع ساندویچ پانلهای دو رو ورق گالوانیزه گام دار رنگی به ضخامت 5/0 میلیمتر و عایق تزریقی پلی اورتان به ضخامت 4 سانتی متر. (ضخامت پوشش سقف از نوع ساندویچ پانلهای دو رو ورق گالوانیزه رنگی به ضخامت 5/0 میلیمتر و عایق تزریقی پلی اورتان به ضخامت 6 و 4 سانتیمتر.

مشخصات فنی کمپ پانلی

  • پوشش های داخلی دیواره ها و سقف کاذب از نوع دیوار پوش های P.V.C روکش دار طرح چوب به ضخامت 1 سانتیمتر.
  • درب ورودی و پنجره اتاقها از نوع U.P.V.C با شیشه دوجداره و توری آلومینیومی جهت پنجره ها همراه با پرده لوردراپه و حفاظ فلزی و دربهای داخلی اتاقها از نوع H.D.F با دستگیره و یراق آلات مناسب.
  • نصب فلاشینگ و آبرو ها و خط الرأس از ورقهای گالوانیزه رنگی به ضخامت 5/0 میلیمتر همراه با اجرا عایق بندی و درزبندی با چسبهای ماستیک و تزریق فوم پلی اورتان. تأسیسات برقی با سیم کشی های روکار در داکتهای پلاستیکی- کلید و پریزهای برق و تلفن و روشنایی از نوع مهتابی 40 ×2 و چراغهای سقفی و تونلی، همراه با کلید های مینیاتوری و جعبه تقسیم.
  • آبدارخانه با کابینت های فلزی بالا و پایین با دربهای M.D.F همراه با سینک و آبچکان و شیرآلات اهرمی درجه یک – لوله کشیهای پلی اتیلن سرد و گرم- هواکش20×20 برقی و دریچه آلومینیومی30×30.
  • سرویس بهداشتی دستشویی و توالت ایرانی و روشویی و زیر دوشی چینی با شیرآلات اهرمی درجه یک – لوله کشیهای پلی اتیلن سرد و گرم- هواکش 20×20برقی و دریچه آلومینیومی 30×30.
  • فنداسیون منفرد در ابعاد 60×60 سانتیمتر با صفحه ستون های 30×30 و انکربولت همراه با کرسی چینی ازنوع بلوک های سیمانی و خاکریزی – کمپکت و رکلاژ کف. (حتی الامکان بعهده خریدار محترم می باشد).
  • کف سازی از نوع سرامیک درجه یک 40×40 با ملات ماسه و سیمان و بندکشی. (حتی الامکان بعهده خریدار محترم میباشد).
  • نکته حائز اهمت این است که میتوان کمپ پانلی را مونتاژ و دمونتاژ کرد به عبارت ساده کمپ پانلی ساخته شده را باز کرد و بجایی دیگر منتقل کرد.
  • در هنگام باز و بسته کردن این کانکس کمپ دور ریز مواد و مصالح 10 درصد میباشد از طرفی دارای توجیه اقتصادی در هنگام بارگیری و حمل آن است و تنها یک دستمزد باز و نصب مجدد به آن تعلق میگیرد که و در مقایسه با تجهیز کارگاه کانکس بسیار مقرون به صرفه است.

روش ساخت

کانکس کمپ پانلی را میتوان به صورت پیچ و مهره ای اجرا نمود. که خود از جزئیات نصب منحصر بفردی برخوردار است. ولی قابلیت این موضوع را دارند که به سادگی بدون هیچ پرتی از محلی به محل دیگر انتقال داده شوند. در کل کمپ پانلی جهت تجهیز کارگاه ها در مقایسه با سازه های سنتی از مزیتهای برخوردار میباشد زیرا که خریدار سریع تر در قبال سرمایه و زمانی صرف میکند. به بهربرداری و نتیجه میرسد از طرفی از درگیر عملیات بنایی و تاسیسات مکانیکی و الکتریکال نمیشود و در مدت زمان بسیار کم تمامی موارد را بدون هیچ درگیری از شرکت کانکس مدرن تحویل میگیرد. در اصطلاح (کلید تحول و چراغ روشن) و از طرفی دیگر کانکس کمپ پانلی فضایی کمتری را در مقایسه با تجهیز با کانکس و اتاقک های سنتی با عملیات بنایی را اشغال میکند و جبهه کاری پیمانکار از نظم و تمیزی با فضای کارگاهی طبق استاندارد های HSC برخوردار خواهد بود.

کلمات کلیدی را وارد نمایید