کانکس کتابخانه

کانکس کتابخانه

کانکس کتابخانه

کانکس کتابخانه یکی دیگر از محصولات کانکس مدرن میباشد. کتابخانه، معمولا این اسم تداعی یک ساختمان کهنه و فرسوده است. که با داشتن یک کارت عضویت میتوان کتابهای درسی، اخلاقی، تاریخی، … را به امانت گرفت. اما در واقع در نقاط مختلف دنیا توجه بسیاری به کتاب و کتابخوانی شده است. در اینجا به بررسی برخی کانکس کتابخانه یا کتابخانه مدرن میپردازیم. کانکس مدرن به عنوان یکی از تولید کنندگان برتر کانکس کتابخانه در ایران معرفی میشود. کانکس هایی در ابعاد مختلف را با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه آماده سازی میکند. در این کانکس از لایه های ضخیم ۴ سانتیمتری از جنس ساندویچ پانل استفاده میشود. که از لحاظ مقاومت بسیار عالی و از لحاظ وزنی بسیار سبک وزن میباشند.

ویژگی های کانکس کتابخانه

کانکس کتابخانه باید دارای قفسه هایی برای نگهداری از کتابها و مجلات مختلف باشند. که حدوداً در سه طرف کتابخانه باید این قفسه ها تا زیر سقف قرار بگیرند. تنها یک طرف آن کتابخانه میتواند خالی و بدون قفسه باشد. آن قسمت به عنوان درب ورود و خروج شناخته میشود. در کتابخانه میتوان دو نوع کانکس ثابت و کانکس متحرک را طراحی نمود. کانکس ثابت با ابعاد کوچکتر و کاربری کتاب فروشی کاربرد دارند. اما کانکس متحرک دارای لاستیکهای چرخی میباشند و میتوانند در هر زمان در منطقه ای از خیابان قرار بگیرند. از این کانکس به عنوان کتابخانه سیار استفاده میکنند. اکثراً افراد با قرار دادن یک مجموعه کتاب مشخص در این کانکس مشغول خواندن کتاب میشوند. 

معمولاً این کانکس دارای دربهای لولای بالا رونده یا کرکره ای میباشند که این نوع دربها فضای بسیار کمتری را اشغال مینمایند. در این کانکس باید درزهای مختلف را توسط ابزارهای دقیق پوشانده و از بروز گرد و غبار به درون کانکس جلوگیری به عمل آید. ورود گرد و غبار به درون کانکس منجر به کثیف شدن کتابها و از بین رفتن جذابیت کانکس میشود. همچنین این کانکس باید دارای طرح و ابزارهای زیبا و رنگهای جذابی باشد. تا مشتریان بیشتری را جذب خود نماید. همانگونه که مستحضرید افراد به دنبال زیبایی ها و دکوراسیونهای شیک تر میگردند. کانکس مدرن با نهایت دقت، برای تزئین بهتر این کانکس از دکوراسیونهای خوبی استفاده مینماید.

محل نصب

مکانهای پر تردد، درب دانشگاه و مراکز علمی یکی از بهترین مکانها برای نصب کانکس کتابخانه میباشند. همچنین این کانکس را میتوان بعنوان یک نماینده از انتشارات مشخص در نمایشگاه های کتاب نصب کرد و برای سازماندهی کتابهای منتشر شده از قفسه های این کانکس استفاده نمود. شرکت کانکس مدرن در زمینه خرید و محلهای نصب این کانکس برای مشتریان خود راهنمایی ها و مشاوره هایی را ارائه میدهد.

کلمات کلیدی را وارد نمایید