کانکس ویلایی مسکونی

کانکس ویلایی مسکونی

کانکس ویلایی مسکونی

کانکس ویلایی مسکونی

کانکس ویلایی مسکونی سازه ای مدرن و حرفه ای توسط گروه طراحی و اجرایی کانکس مدرن ساخته شده است. این نوع کانکس یک نوع سازه پیش ساخته برای سکونت است. که دارای دو حالت کلی یکی سکونت گاه سرایداری و کوچک و دیگری مانند ویلای پیش ساخته و لوکس است. که دارای اتاق بندی های متفاوت و ابعاد بزرگتری است. استفاده از این سازه ها به عنوان خانه مسکونی و ویلایی و سکونت گاه ییلاقی در باغ ها و باغ شهرها استفاده می گردد.

مزایای کانکس ویلایی مسکونی

معمولا به دو دلیل عمده از کانکس ویلایی مسکونی استفاده می گردد. که این دلایل عبارتند از ساخت سریع با هزینه های مناسب و دیگری پرتابل بودن و یا همان قابلیت جابجای آن است. دلیل اول را اینگونه می توان شرح داد. که ساخت و ساز و عملیات بنایی با روش سنتی دارای محدودیت هایی بوده که در پیش ساختگی چنین محدودیت هایی وجود ندارد. که از مهمترین آنها زمان بر بودن این عملیات است. که خود به معنی بالا رفتن هزینه های تجهیز کارگاه، برچیدن کارگاه، اسکان کارگران، انبارکردن مصالح و بسیاری هزینه های دیگر است. و در طول انجام عملیات امکان دارد سرمای شدید موجب توقف کار شود تا از یخ زدگی بتن و ملات جلوگیری به عمل آید. و در فصل تابستان نیز مشکلات مشابه دیگری را در پی دارد.

حال آنکه در بعضی مواقع نیز امکان حمل مصالح ساختمانی به محل وجود ندارد. و یا محل مورد نظر برای تجهیز کارگاه عمرانی فاقد شرایط استاندارد می باشد. در اینجا منطقی طرین تصمیم برای رفع مشکلات استفاده از کانکس ویلایی مسکونی می باشد که هم زمان ساخت بسیار پایین تری را داشته و هم در همه شرایط قابل اجرا است. و بسته به آب و هوای یک فصل نمی باشد. در ضمن اینکه کانکس ویلایی مسکونی هزینه هایی برای تجهیز کردن کارگاه و برچیدن آن و هزینه ها مشکلات نظارت بر ساخت را از دوش مالک برداشته و کنترل کیفی کارخانه تولید کننده این وظیفه را به عهده گرفته است.

دلیل دوم استفاده از کانکس ویلایی مسکونی که همان جابجایی آن است. در بسیاری از موارد شخص یک باغ و یا ملکی را خریداری کرده و قصد استفاده موقت از آن را دارد. تا در ایام تعطیل و یا تابستان ها در آنجا اوقات خود را در کنار خانواده سپری کند. و از طرفی مجوز ساخت و ساز و یا همان پروانه ساخت برای آن منطقه صادر نمی شود. یا مالک کارمند یک ارگان و یا شرکت است. که وقت کافی برای انجام عملیات ساخت و ساز را ندارد.

از طرفی نیز ملک ییلاقی و باغ او بدون داشتن سرپناهی برای استراحت کردن در هنگام عصر و یا ماندن در هنگام شب قابل استفاده نبوده و فقط حکم یک باغچه را دارد. از این رو اقدام به سفارش و خرید کانکس ویلایی مسکونی برای باغ خود می کند. باعث می شود مالک از مشکلات و مسائل مربوط به ساخت و ساز رهایی یابد. و نیازی به طی کردن مسائل مربوط به اخذ پروانه ساخت و دیگر مراحل اداری نداشته باشد.

در صورتی نیاز به اخذ پروانه نیست. که کانکس به فونداسیون متصل نبوده و قابلیت جابجایی داشته باشد. و ارگان های ذیصلاح استفاده از آنها را بجای ساخت ساز مجاز اعلام کرده باشند. که در اکثر مواقع اینگونه است. اما سازه پیش ساخته متصل به فونداسیون مانند کانکس های دوبلکس و یا متراژ های خیلی بالا نیازمند اخذ مجوز می باشند. و از قائده معافیت پیش ساختگی مستسنی هستند. و نیازمند طی کردن مراحل اداری و صدور پروانه می باشند.

امکانات کانکس ویلایی مسکونی

کانکس ویلایی مسکونی مانند یک خانه کامل دارای پلان تجهیز شده و طراحی شده است. که روابط کاربری و دسترسی فضاهای داخلی آن مثل یک خانه کامل بوده و دارای بخش بندی و حریم های خصوصی و عمومی است. از فضا های موجود در آن می توان به ورودی و کفش کن، اتاق خواب ها با کمد دیواری، آشپز خانه، سرویس بهداشتی و حمام، انباری، نهارخوری و حتی امکانات و متعلقات جانبی مانند مخزن ذخیره آب و یا پنل های خورشیدی تولید برق و اینگونه امکانات رفاهی اشاره کرد. که در مرحله طراحی کانکس به طور کامل مورد برسی قرار گرفته و با توجه به نیاز ها و میزان مساحت در اختیار پلان و جزئیات سازه در کنار یکدیگر تعبیه می شوند. البته تمامی امکانات گنجانده شده در آن قابل تغییر و طبق نظر و سلیقه مشتریان می باشد.

مشخصات فنی

  • دیواره های خارجی ساختمان پیش ساخته می تواند از چوب، ساندویچ پانل، ورق فولادی و یا تایل های بتنی سمنت برد باشد. که هر خریدار با توجه به شرایط اقلیمی منطقه مورد نیاز و همچنین بودجه در اختیار خود یکی از آنها را بر می گزیند. 
  • اسکلت از پروفیل های آهنی و شاسی از تیر آهن نمره 16 یا 18 بوده که با مصالحی که نام برده شد تزیین می گردد. 
  • دیوار پوش های داخلی از نوع پی وی سی قابل شستشو با طرح های متنوع ای از چوب و کاغذ دیواری است.
  • اتصالات اسکلت معمولا از نوع جوش ممتد بوده و برای سازه هایی که دارای ابعاد بزرگی می باشند.
  • معمولا یک خط دوخت قرار می دهند. تا بتوان آن را به دو یا سه قطعه کوچکتر تقسیم کرد. چرا که حمل آن در جاده ها با محدودیت ابعاد روبرو است. در چنین شرایطی سازه دو تکه به محل حمل می شود. و سپس از خط دوخت های در نظر گرفته شده به یکدیگر نصب می گردد.