کانکس مهد کودک

کانکس مهد کودک

کانکس مهد کودک

کانکس مهد کودک یکی دیگر از تولیدات کانکس مدرن میباشد. مشاورین و روانکاوان بر این باورند که در روشهای نوین تربیت کودکان متدها و توصیه های مختلفی از طرف کارشناسان این حوزه ارائه شده که با ایجاد حس استقلال نسبی در کودک میتوان حس مسئولیت پذیری و حتی خلاقیت را در آنها افزایش داد و کودک می بایست در سنین مختلف (دختران تا سن ۹ سال و پسران تا سن ۱۰ سال) وارد حوضه استقلال گردند. به این ترتیب بازی های کودکانه مختلفی از جانب مشاوران و روانکاوان کودک ابداع گردیده است.

یکی از آنها ایجاد فضای یک خانه مستقل کوچک برای کودکانه میباشد. از این طبق کودکانه در خانه کوچ خود حس استقلال را در خود تجربه کرده و در سن نوجوانی در جامعه به صورت مستقل و خودکفا عمل میکند. از این رو کانکس مدرن با توجه بوده  نیاز جامعه به کودکان مستقل با بهره گیری از دانش مشاوران زبده خانه کوچکی را اجرا نموده که آن را کانکس مهد کودک نیز نامیده است. این کانکس با توجه به سن کودکان در ابعاد مختلف، طراحی و ساخته میشود. که خود این موضوع دارای ویژگیهای مختلفی است که ما به آن میپردازیم.

امکانات رفاهی

امکانات درون این کانکس کاملا انتخابی بوده و در گروه های سنی مختلف نیز با یکدیگر متفاوت میباشد. ممکن است حتی برای بازی کودکان در جلوی درب ورودی تراس بزرگ همراه با باغچه وجود داشته باشد. یا اسباب بازی هایی مانند سرسره و تاب نیز به عنوان متعلقات کانکس در این تراس و یا حتی جلوی درب کانکس مهد کودک با فاصله کمی از آن نصب گردد. پنجره، پرده، سیستم روشنایی، زنگ درب از دیگر جزئیات به کار رفته برای ایجاد حس یک خانه واقعی در ساختار کانکس مهد کودک است. همچنین در اکثر مواقع برای امنیت بیشتر کودک از تعبیه آشپزخانه یا وسایل احتراق مستقیم مانند گاز درون این سازه ها صرف نظر میشود.

مزایای کانکس مهد کودک

زمانی که وارد حیطه تربیت کودک و نوع شکل گیری نوع شخصیت کودکان میشویم، خود را در دنیایی بزرگ مییابیم و متوجه میشویم که شخصیت یک انسان از دوران طفولیت شکل میگیرد. و ما جهت کیفیت بهبود شخصیت اینکه از کودکی فرزندان دارای یک فضای مستقل به مانند یک خانه کوچک باشند باعث میشود تا به مواردی مانند نظافت، نگهداری و مرتب نمودن فضای زندگی خود اهمیت بیشتری داده و تاثیرات روانشناسانه مثبتی بر روی آنها بگذارد.

کانکس مهد کودک در واقع یک خانه کوچک بوده که فرزندان ما اصول نگهداری از یک خانه را در دوران کودکی خود آموخته و وارد حوضه استقبال فردی میشوند. و باعث میشود در سنین جوانی و بزرگسالی توان اداره یک خانواده یا یک مجموعه کاری را به خوبی داشته باشند. چرا که پیش زمینه های آن از دوران کودکی در آنها به وجود آمده، این موضوع دارای ویژگی های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نیز هست. ما جهت کیفیت بهبود شخصیت کودکان می بایست از دوران طفولیت با بهره گیری از متدهای مشاوران جهت استقلال کودکان از کانکس مهد کودک استفاده کنیم. کانکس مدرن در این خصوص در خدمت مشاوران عزیز میباشد. ما میتوانیم در این خصوص یادی کنیم از مهد کودک یاس، مهد کودک نیاکان ، مهد کودک مهر و ماه.

مواد تشکیل دهنده کانکس

معمولاً کانکس مهد کودک را از چوب میسازند. ولی میتوان در نمای کانکس نیز ساختار شکنی نیز انجام داد و آن را با مواد و متریال همچوم ورقهای رنگی و کامپوزیت و یا حتی ساندویچ پانل ساخت. جهت استحکام کانکس اسکلت آن را با پروفیل های آهنی تولید میکنند. چوبهای به کار رفته در نما طوری طراحی شده تا اگر کودکان بخواهند، خود بتوانند به راحتی سقف و دیواره های خارجی خانه خویش را رنگ آمیزی کرده و از این کار لذت ببرند. در کل کانکس مهد کودک به لحاظ اجرای و متریال با دید متناسب با روحیات مسوولین، مشاوران، کودکان و حتی اولیا  اجرا گردد. که در این خصوص طرحان و معماران کانکس مدرن شما را بیشتر راهنمایی خواهند کرد.

مشخصات فنی

کانکس مهد کودک از نظر تنوع به  گونه های مختلفی تقسیم میشود که ابعاد آنها و محل استفاده از آنها متفاوت میباشد. اما آنچه در همه آنها مشترک بوده دارا بودن یک اتاق کلی که گاها در نوع های بزرگ ممکن است. یک اتاق فرعی دیگر نیز در آن تعبیه شده است. یک تراس ورودی و سقف شیب دار آن است. که مشخصه یک خانه کوچک است. در برخی مواقع نیز طراحی کانکس مهد کودک به گونه ای فانتزی و با اشکال مختلفی مانند کشتی یا نقاشی های کودکانه میباشد. معمولاً سطح کف این کانکس در حدود ۱۵ سانتیمتر به کمک پایه از زمین بالاتر است. که باعث میشود حیوانات و جانوران موجود در باغ نتوانند به داخل آن راه پیدا کنند.

ارتفاع سقف کمی کوتاه تر از یک کانکس مسکونی برای افراد بزرگسال است. چرا که نباید فراموش کنیم این خانه یک کودک بوده و می بایست ابعاد و اندازه، رنگ و دکوراسیون داخل آن مطابق با سلیقه کودکان باشد. تا احساس متفاوت تری نسبت به خانه بزرگسالان به آنها بدهد که این همان حس هویت درون فضا میباشد. حتی میتوان جهت فضای مهد کودک از کانکس بزرگتر با فضای مناسب جهت آموزش نیز استفاده میگردد. و یا حتی جهت بزرگتر کردن فضای آموزش کودکان گاهی مسئولین تصمیم میگیرند که بخشهای مشاع ساختمان را با ایجاد کردن کانکس مهد کودک در بام یا حیاط و یا حیاط خلوت نیز انجام دهند. در این خصوص کانکس مدرن با بهره گیری از متد روز در خصوص ساخت این محصول در خدمت شما میباشد.

کلمات کلیدی را وارد نمایید