کانکس دو اتاقه

کانکس دو اتاقه

کانکس دو اتاقه

کانکس دو اتاقه به سازه پیش ساخته ای گفته میشود که توسط یک پارتیشن داخلی به دو قسمت تقسیم شده باشد. امکان دارد این تقسیم از ناحیه میانی بوده و کانکس را به دو اتاق مساوی تقسیم کند. و یا امکان دارد یکی از اتاقها بزرگ و دیگری بسیار کوچک باشد. که این امر بستگی به نیاز استفاده کننده کانکس دارد. این اتفاق بیشتر برای کانکس اداری و یا کانکس مسکونی یا گاها سازه هایی که به عنوان دفتر فروش هستند. بوده که اتاق دوم محل آبدارخانه و اینگونه کاربری های خدماتی در نظر گرفته شود.

انواع کانکس دو اتاقه

کانکس دو اتاقه دارای انواع مختلفی است که نمونه های پر کاربرد آن عبارتند از کانکس دو اتاقه اداری، مسکونی، مهندسی، مدیریتی که با انواع روش های ساخت از جمله کانکس کامپوزیتی، سایدینگ، ساده و چوبی قابل اجرا بوده که هر خریدار بنا به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب میکند. اما عمده تفاوت اصلی همه آنها در تعداد و محل قرار گیری پارتیشنهای داخلی و همچنین رابط میان دو اتاق میباشد.

کانکس دو اتاقه مدیریتی یا اتاق کنفرانس نیز نامیده میشود که بخش بزرگ آن به اتاق مدیر و بخش کوچکتر آن فضای اتاق منشی بوده، مراجعه کنندگان پس از کسب اجازه و هماهنگی در اتاق منشی به اتاق مدیر عامل مراجعه میکنند. همچنین یک درب مجزا در قسمت عرضی برای تردد مدیر به اتاق بزرگ در آنجا تعبیه شده است. همچنین میتوان از آن به عنوان اتاق کنفرانس نیز استفاده کرد. که در این صورت پیشنهاد میشود حدالمقدور از حداکثر عرض یعنی بیش از 300 سانتیمتر تا 350 سانتیمتر در صورت امکان استفاده شود. تا نفرین به راحتی از پشت صندلی ها تردد کنند.

کانکس دو اتاقه اداری بوده که دو بخش اداری کاملا مجزا در آنها مستقر میگردد. که از طریق درب وسط نیز به یکدیگر راه دارند. بیشتر برای استقرار بخش هایی که فعالیت آنها با یکدیگر مرتبط بوده از این نوع کانکس استفاده میشود. کانکس 6 متری دو اتاقه که معمولا یکی از اتاق ها برای یک فعالیت اداری و اتاق دیگر برای بایگانی اسناد و قفسه های زونکنها مورد استفاده قرار میگیرد. طول این کانکس 6 متر و عرض آن 3 متر است. که با عرض 2/40 متر که استاندارد حمل و نقل نیز میتوان تولید و استفاده نمود.

در مواقعی که نیروی حراستی یا نگهبان و یا سرایدار یک مجموعه ای بصورت شبانه روزی در محل حضور دارد. نیاز است تا فضایی برای خواب و استراحت داشته باشد. که از کانکس دو اتاقه برای نگهبان در این مورد استفاده میشود. یکی از اتاقها جهت دید مناسب نگهبان دارای پنجره های سرتاسری در نظر گرفته شده و ابعاد این کانکس بنا به سفارش قابل تغییر میباشد.

کاربرد

دلیل استفاده از کانکس دو اتاقه در واقع تفکیک نسبی فضای داخلی کانکس بوده به گونه ای که دو واحد کاری هم از یکدیگر تفکیک و هم به نوعی در ارتباط باشند. چرا که ممکن است مراجعین هر بخش و فعالیت هر کارمند موجب ایجاد تداخل و مزاحمت برای کارمند کناری شود. و اگر کمی فعالیت آنها با یکدیگر متفاوت باشد. دیگر این تداخل مانع تمرکز و فعالیت واحد دیگر میگردد. از این رو با ساخت یا ایجاده یک دیواره داخلی این دو فضا به صورت فیزیکی از یکدیگر جدا میشوند. از نظر نوع کاربرد کانکس دو اتاقه کاملا مشخص است. میتوان در اکثر زمینه ها مورد استفاده قرار گیرد. و به نوعی محدودیتی در این زمینه وجود نداشته  باشد. و حتی به راحتی در ابتدا میتوان ابعاد بزرگتر یا کوچکتر از مثال های بالا برای آنها در نظر گرفت. و یا محل قرار گیری درب یا ابعاد پنجره ها را تغییر داد.

قیمت کانکس دو اتاقه

از نظر قیمت کانکس دو اتاقه تفاوت چندانی نسبت به دیگر کانکس سالنی ندارد. و هزینه اندکی بابت پارتیشن داخلی و دربهای بیشتر آن نسبت به کانکس ساده و بدون پارتیشن پرداخت میکنید و قیمت با توجه به مشخصات فنی، نوع مصالح و ابعاد سازه توسط کارشناسان کانکس مدرن محاسبه و به شما اعلام خواهد شد. که میتوانید از طریق تماس تلفی با همکاران ما مشاوره  تخصصی در طول ساعات کاری دریافت نمایید.

کلمات کلیدی را وارد نمایید