کانکس حرفه ای

کانکس حرفه ای

کانکس حرفه ای

کانکس حرفه ای یکی دیگر از محصولات خاص کانکس مدرن میباشد. در یک تعریف کلی همانگونه که در پیش گفتار آمد کانکس حرفه ای سازه ای بوده که به صورت اختصاصی برای منظور و کاربرد خاصی طراحی و تولید میشود. چرا که اکثر سازه ها با رعایت پیش فرض های کلی به صورت تیپ برای انواع کاربری ها تولید و مورد استفاده قرار میگیرند. اما در این میان مواردی وجود داشته که نیاز مصرف کننده از یک کاربری عمومی و متداول مجزا بوده که تعبیه ویژگی های اختصاصی چه در ظاهر و چه در جزئیات سازه مورد نیاز است. از نمونه های موردی این کانکس میتوان به کلین روم های سیار، سازه های گرم خانه ای با درجه حرارت بالا یا کیوسک های فروشگاهی که دارای طرح و رنگ سازمانی خاصی میباشند اشاره نمود.

مزایای کانکس حرفه ای

دارا بودن بیشترین تطابق بین محصول نهایی و نیاز های کاربری خریدار اصلی ترین مزیت و دلیل بوجود آمدن این کانکس می باشد. چرا که معمولا خریداران این سازه ها در موارد قبلی، زمانی که سازه ای پیش ساخته بصورت عمومی را تهیه کرده اند نتوانسته اند بهره برداری لازم را از آن برده و یا راندمان بسیار پایینی را در بازخورد دریافت نموده اند.  که این امر آنها را به سوی تهیه یا سفارش سازه ای اختصاصی تحت عنوان کانکس حرفه ای سوق داده. از دیگر مزایای آن تولید تحت نظارت خریدار و به دلیل استفاده از مصالح اختصاصی معمولا محصول نهایی دارای درجه کیفی بالاتری خواهد بود.

مراحل ساخت

جلسات مشاوره، برسی نیاز های اصلی متقاضی خرید و طراحی سه بعدی اولین گام های مراحل پیش تولید کانکس حرفه ای می باشند و بدون گذراندن دقیق این مراحل ممکن است در روند ساخت سازه با مشکلات متعددی روبرو شده که باعث افزایش هزینه های تولید و بالا رفتن زمان ساخت آن می گردد، همچنین ممکن است نتیجه نهایی مطلوبیت لازم را در برنداشته باشد. پس از تکمیل طرح و نقشه های کار مطابق جدول مشخصات فنی تعین شده که به تائید مسئول فنی تولید کننده و متقاضی خرید این کانکس رسیده فرآیند تولید شروع و گام به گام مطابق مراحل تعیین شده تا انتها پیش می رود. در برخی موارد که حجم یا ابعاد سازه بزرگ بوده و ساخت آن دارای پیچیدگی های فنی زیادی باشد ممکن است در دو یا چند فاز مختلف این کار انجام شود.

معایب کانکس حرفه ای

اگر بخواهیم در یک نگاه کلی بگوییم معایب این کانکس را نسبت به سازه های دیگر برشماریم می توان صرف زمان بیشتر برای تولید که به دلیل خارج بودن سازه از تیپ های معمول بوده و دیگر اینکه هزینه های تولید آن نسبت به سازه های معمولی به دلیل شرایط ویژه تولید، نظارت کامل بر روند تولید، استفاده از مصالح باکیفیت و دیتیل های اختصاصی ممکن است بین ده درصد تا چند برابر یک سازه معمولی باشد. از دیگر مواردی که می توان در دسته معایب برای کانکس حرفه ای در نظر گرفت افت قیمت آن در هنگام فروش بوده چرا که سازه بصورت منحصر بفرد برای خریدار تولید شده و کاربری عمومی معمولا ندارد به همین خاطر فروش دست دوم آن با قیمت مناسب کمی سخت تر از سازه های تیپ و روتین می باشد.

کلمات کلیدی را وارد نمایید