معایب کانکس

دسته بندی

آخرین مقالات

برچسب ها

ارتباط با ما

معایب کانکس
2020-12-08
admin7020
93

معایب کانکس

خریداران به دنبال منبعی هستند که بصورت بیطرفانه معایب کانکس و سازه های پیش ساخته را مورد برسی قرار داده باشد. از این رو بر آن شدیم تا در این مقاله به برسی معایب کانکس و دیدگاه های مطرح شده در این رابطه به گونه ای کاملا بیطرفانه بپردازیم. چرا که هر چیزی در کنار مزایای فراوان دارای معایب یا به عبارتی هزینه های فرصت است. که با انتخاب آن گزینه های دیگر کنار می روند.

معایب عمومی

منظور از معایب عمومی کانکس نکاتی است. که در تمام کاربری ها از جمله مسکونی، ویلایی، فروشگاهی، نگهبانی و کانکس اداری، سرویس بهداشتی ممکن است وجود داشته باشد. و نوع کاربری آن تاثیری بر کلیت موضوع ندارد.

از مهم ترین این موارد می توان به وجود محدودیت در ابعاد بزرگ برای جابجایی و حمل در جاده ها اشاره کرد. اما در برخی موارد اجرای پلان ها با اشکال غیر متعارف با محدودیت های حمل روبرو می شود.

از دیگر مواردی که به حمل و محدودیت های آن وابسته است جداره های بزرگ شیشه ای است. که ممکن بوده در حالت حمل دچار شکستگی و خطر آفرینی شوند.

نکته بعدی که می توان جز معایب کانکس بشمار آورد. اجرا اشکال خاص یا مصالحی خاص برای فرم کلی و نمای سازه بوده که ممکن است. با روش های سنتی بنایی بتوان اجرا نمود. اما به علت محدودیت نتوان آنها را با ساندویچ پانل و یا با کانکس اجرا نمود.

یکی دیگر از مواردی که به عنوان معایب کانکس بصورت عمومی از آن یاد می شود. کاهش قیمت آن در هنگام فروش مجدد بعنوان دست دوم است. زیرا بطور روتین کانکس دست دوم دارای کاهش قیمت 30 درصدی نسبت به قیمت نو خواهد بود.

معایب کانکس ویلایی

نمي توان ساختمان هاي بلند مرتبه اي را با استفاده از اين روش احداث نمود. و حداکثر دو طبقه بصورت دوبلکس ماکزيمم تعداد طبقاتي است. که مي توان با کانکس ويلایی احداث نمود.

از ديگر معايب آن مي توان به نداشتن سيستم نظارتي از طرف نظام مهندسي اشاره کرد. چرا که زير مجموعه نظام نبوده و مهندسين ناظر پروژه های کانکس ويلايی از طرف توليد کننده مي باشند. اما بهتر است که ناظر فردي خارج از مجموعه بوده که بر روند توليد نظارت کامل و گزارش کار کاملي را از نظارت خود در پايان کار ارائه و مسئوليت هاي بعدي را عهده دار باشد.

معایب کانکس چوبی

کانکس چوبی و معایب آن را از این جهت بصورت جدا گانه آوردیم. که دارای ویژگی های منحصر به فرد و همچنین معایب منحصر به فردی است. استفاده از چوب بعنوان یک مصالح طبیعی در مزایا و زیبایی بی نهایت بالای آن دارای سه نکته یا امتیاز منفی بوده که جز معایب آن بشمار می رود.

  • در کشور ایران که از نظر مساحت دارای پوشش جنگلی کمی نسبت به مساحت کل آن است قیمت چوب و تهیه آن باعث افزایش بسیار زیاد قیمت کانکس می گردد.
  • مقاوم سازی چوبها برای اینکه دچار فرسایش و پوسیدگی نشوند و همچنین حشرات به آنها نفوذ نکنند. نیازمند انجام مراحل و عملیات های مقاوم سازی بوده که آن نیز باعث بیشتر شدن قیمت کل خواهد شد.
  • معایب کانکس چوبی اشتعال پذیر بودن یا به عبارتی مقاومت بسیار پایین در برابر شعله آتش است. که این جزء موارد اصلی موارد در معایب این نوع سازه بشمار می رود.
5/5 (1 نظر)

مقالات مرتبط

مواد اولیه کانکس 2020-12-08
پلان کانکس 2021-04-04
تفاوت کانکس و خانه پیش ساخته 2021-02-21

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

گروه صنعتی کانکس مدرن با بیش از 20 سال تجربه و سابقه، طراح و مجری انواع کانکس، فروش کانکس، خرید کانکس، با قیمت کانکس مناسب و ویلای پیش ساخته، کانکس ویلایی، مسکونی، انواع پیش ساخته، سوییت، دوبلکس، کانکس چوبی، ویلایی چوبی، انواع کانکس فروشگاهی، اداری و دفتری، نگهبانی با استفاده از متریال به روز دنیا و تجربه در ایران و اروپا آماده مشاوره و خدمت به شما عزیزان هستیم.

ارتباط با ما

تمامی حقوق محفوظ است. 2000 – 2022©